Talsos aizvadīta jau sešpadsmitā «Oskara» ceremonija

19. decembrī, kad gaisā virmoja pirmssvētku sajūta un skolēni jau bija saņēmuši savas liecības, Talsu Kristīgās vidusskolas skolēni un viņu vecāki semestra noslēguma vakaru varēja baudīt īpašā gaisotnē. Jau 16. gadu Talsu Kristīgās vidusskolas sporta zāle bija uzposta grandiozajam notikumam — «Oskara» ceremonijai un sekojošajai Ziemassvētku ballei.

Šogad grandiozā pasākuma uzsvars tika likts uz dažādām televīzijas pārraidēm, kuras iegūst aizvien lielāku sabiedrības uzmanību, piemēram, «Saimnieks meklē sievu», «Gudrs, vēl gudrāks» vai «America’s Got Talent». Atraktīvie vakara vadītāji bija 10. klases skolnieks Niks Feifers un 12. klases skolēni Asnate Feldmane, Kitija Lakse un Jans Selifanovs.

Nominācijā «Augstākā vidējā atzīme pamatskolā» ar vidējo atzīmi 9,44 saņēma 7. klases skolniece Maria Fridrih, savukārt «Augstāko vidējo atzīmi vidusskolā» ar 8,59 ballēm saņēma 11. klases skolnieks Niks Grosbahs. Balvu «Mūža ieguldījums» ieguva skolotāja Vēsma Liņģe, kura vairāk nekā 56 savas dzīves gadus ir nostrādājusi skolā. Nominācijā «Straujākais uzrāviens mācībās», savu vidējo atzīmi gada laikā paaugstinājis par 15,6%, balvu izcīnīja 12. klases skolnieks Kārlis Andrejs Krūmiņš. Par balvas «Čaklākais grāmatu lasītājs» titula ieguvēju tika atzīta 12. klases skolniece Asnate Feldmane, kura kopš vasaras bija izlasījusi 4691 lapaspusi. Balvu nominācijā «Solu un izpildu» ieguva 11. klases skolniece Eva Kiršteine, kura skolēnu domes uzticētos uzdevumus pilda rūpīgi un ar augstu atbildības sajūtu. Nominācijā «Zelta vecāks» laurus plūca Kristīne Riekstiņa—Sniedziņa, kura ir ieinteresēta palīdzēt, atbalstot un iesaistoties gan klases, gan skolas rīkotajās aktivitātēs. Par visatbilstošāko kandidāti balvai «Misionārs» tika nominēta Talsu Kristīgās vidusskolas direktore, kura, saņemot balvu, uzsvēra, ka nekas no sasniegtā nav radies tāpat vien — viss tiek darīts Dieva spēkā. Balvu nominācijā «Skolēna spicākais teiciens» par savu neattapību ieguva 11. klases skolnieks Marks Māls. Skolotāja: «Pārbaudes darbā drīkst izmantot arī grāmatas.» Pēc 20 minūtēm Marks vaicājis: «Pagaidiet, skolotāj, drīkst izmantot grāmatas?» Skolotāja: «Jā!» Marks: «Un es visu šo laiku centos špikot.» No skolotāju izteikumiem visspilgtāk izcēlās skolotājas Sigitas Rathenas izteiktais komentārs puišiem, kuri nav uzvedušies kā skolēni, bet gan kā bērnudārznieki. Skolotāja teikusi, ka zēni ir pietiekami veci, un viņiem drīz meitenes jāved uz randiņiem, taču tad atskārtusi: «Ak, pareizi, bērnudārznieces jums vēl par mazām!» Balvu nominācijā «Mums nebija ne jausmas» saņēma 12. klases skolniece Anete Duboviča, kura visu šo mācību gadu bija cītīgi fotografējusi katru pasākumu. Par balvas «Smaids skolas gaiteņos» īpašnieci kļuva skolas dežurante Elīna Gruzniņa, kura ar savu smaidu skolā patiesi ienes gaismu. «Ikdienas varoņa» godā tika celta skolas pavāre Zenta Zaure, kuras gatavotās pusdienas silda ne vien neskaitāmus vēderus, bet arī sirdis. Balvu «Aktīvs kristietis» saņēma 11. klases skolniece Daniela Pazņikova, jo kalpošana Dievam patiesi ir viņas sirdslieta. Savu otro aizvadītā vakara balvu — balvu nominācijā «Izpalīdzīgākais skolēns» — ieguva 11. klases skolnieks Niks Grosbahs, par kuru tika teikts: «Pirms 1. septembra gandrīz visu diennakti skolā kāds strādāja — mazgāja, kārtoja un pieteicās palīdzēt vēl, turklāt viss tika izdarīts atbildīgi un līdz galam.»

Pēc «Oskara» ceremonijas tika pasniegtas pateicības arī klasēm, jo nevar noliegt — ikkatra klases telpa skolēnus ieveda atsevišķās ziemas tēmās, piemēram, ķīmijas klases telpu rotāja piparkūku vīriņi, bet latviešu valodas un literatūras kabinets garāmgājējus ievilināja īstā balta sniega paradīzē.

Protams, «Oskara» ceremonija neiztika bez iepriekš minētajiem priekšnesumiem — klase pēc klases pārspēja cita citu, izceļoties ar aizvien krāšņākiem tērpiem, oriģinālākām dejām un skaistākām balsīm. Pēc vakara oficiālās daļas sekoja elegantā Ziemassvētku balle, kurā klasisko latviešu balles dziesmu pavadījumā tika aizvadītas teju četras stundas.

Talsu Kristīgā vidusskola pateicas uzņēmumiem «Douglas», «Betolli», «Krauzers», «Stender’s Pica», «Lauma», «Antuanete», «Skandināvs», «KSM», «Charlot», «FVK Mēbeles», «Mazdandari», «Anete», «Īriss», «Pērļu Bode», «O. Bāres būvmateriāli» un atbalstītājiem Aigaram un Īrisai Ozolniekiem, Atim Grāmatniekam un Ingai Volmanei par dāvanām un finansiālo atbalstu, kas palīdzēja «Oskara» ceremonijas sponsorēšanā.

Kad balle tuvojās izskaņai, tika pasniegti pēdējie divi vakara apbalvojumi — tika ievēlēti balles karalis un karaliene. Balli ar skaisto nobeiguma deju noslēdza jaunievēlētais karaļpāris — 12. klases skolēni Alise Paula Stalidzāne un Kārlis Andrejs Krūmiņš.

Asnate Feldmane

Lūk — visi vakara vadītāji (no kreisās: Asnate Feldmane, Kitija Lakse, Niks Feifers un Jans Selifanovs) ar 11. klases skolnieku Niku Grosbahu, kurš vakara gaitā ieguva divas «Oskara» balvas.