Kristīgās vadības kursi

TKS audzēkņiem un absolventiem no 26-30.oktobrim bija iespēja piedalīties 2. kristīgās vadības kursos, kas notika Talsu Kristīgajā skolā. Lekciju vadītāji bija no Amerikas -Blake Compton un Brent Cooper. Šos kursus kopā apmeklēja apmēram 30 jaunieši sākot no 7.klases līdz Talsu Kristīgās skolas absolventiem. Visi dalībnieki tika sadalīti divās grupās- 1.grupa- iesācēji: no 7.klases līdz 9.klasei, to vadīja Blake Compton no Oklahomas universitātes un 2.grupa – vecākie , no 10.klase s uz augšu, ko vadīja Brent Cooper, uzņēmējs un jurists no Teksasas.
Šiem kursiem cauri vijās dažādas tēmas par un ap līderiem. Uzzinājām ”kas ir līderis?”, ”kas viņu sagatavo?” ”No kā rodas vīzija?”, ”Kā pieņemt lēmumus?” ,” kas atšķir labus līderus no sliktiem?” un ”problēmas ar kurām saskaras līderi”. Varēja arī atsvaidzināt vēstures zināšanas, jo Brents Coopers deva dažādus līdera piemērus, lai mēs labāk saprastu. Par līderi kļūt var ikviens, nav nozīmes vai esi garš, vai maza auguma, ar skaļu balsi vai klusu balsi, tev garšo saldējums vai rieksti. Galvenais ir tavs mērķis un tas, vai esi Dieva aicināts. Man patika viena atziņa, kuru Brents mums citēja: ”Es nebaidos no lauvu armijas, kuru vada aita, bet no aitu armijas, kuru vada lauva”. Ir svarīgi, kāds esi vadītājs. Līderim vienmēr ir jabūt pozitīvai attieksmei, ar mazumiņu humora var izdarīt daudz vairāk kā ar kritiku. Brents mūs iepazīstināja arī ar problēmām ar kurām saskaras līderi, piem. lepnība, mantkāriba, nolaidība, garīgais slinkums, administratīva neuzmanība u.c. Dievs ir radījis katru cilvēku ar īpašu mērķi , un piešķīris mums  visu nepieciešamo šī mērķa piepildīšanai.
Šie kursi bija lietderīgs laika pavadīšanas veids brīvlaikā. Varēju atpūsties kopā ar draugiem, uzzinot daudz jauna. Tas, ka Brents Coopers un Blakes Comptons varēja atlidot uz Latviju, lai mums stāstītu šīs lietas bija ļoti svētīgi!

Elīna Kleinhofa-Prūse