Molēta

Nav īsti zināms, kad sākusies tradīcija skolotāju dienu atzīmēt ar skolotāju ekskursiju, bet arī Talsu Kristīgās vidusskolas skolotāji un darbinieki ir šīs tradīcijas piekritēji. Tiesa, brīvdiena skolēniem netiek dota, – ekskursija sākas pēc stundām. Toties uz divām dienām!
Ja kāds nedomājot var atbildēt, kur atrodas Molēta, to var uzskatīt par ģeogrāfijas zināšanu korifeju. Parastās atbildes : „Izklausās poētiski, droši vien Grieķijā… Vai Itālijas dienvidos…” ne tuvu „nevelk” pareizā virzienā… Molēta atrodas Lietuvā! „Bišķi”aiz Paņevēžas… Bet tāpēc ekskursija nebija mazāk poētiska!
Apbrīnojami, ka 1,5 dienās var paspēt redzēt un piedzīvot tik daudz! Pa ceļam uz Molētu un atpakaļ apskatījām Anīkšķus –, unikālas no akmens putekļiem darinātas gleznas, seno vilcienu staciju un muzeju arīdzan, bijām sakrālajā muzejā. Dievs mūs svētīja ar neplānotu tikšanos ar ērģelnieku uz augstākās Lietuvas divtorņu baznīcas kāpnēm– viņš mūsu dvēseles pamieloja brīnišķīgām melodijām!
Etnokosmoloģijas muzejs Molētā ir jāredz – to vārdiem nevar izstāstīt! Protams, tik gardus cepelīnus kā vietējā krodziņā sen nebija nācies baudīt! Un īpaša pieredze bija ekskursjia pa Paņevēžu. Nezinājām, ka šī pilsēta, pateicoties entuziastu grupas būvētiem veloceliņiem, ir kļuvusi par Lietuvas velosipēdistu galvaspilsētu! Paņevēžos tikāmies ar unikālu mākslinieku Virgus – viņš tādā kā Purvciema mikrorajonā Rīgā pulcina ap sevi sētas bērnus, kuriem, protams, tajos akmeņos nekas prātīgs nav darāms. Virgus ar viņiem nodarbojas “pa mākslas līniju” – glezniecība, tēlniecība, mākslas priekšmetu konstruēšana no velosipēdu detaļām, – skatījāmies un klausījāmies pilnīgi pārsteigti – izstāžu zāle iekārtota “debesskrāpja” pagrabā… Skolotājus pilnīgi “uzlādēja” mākslinieka entuziasms! Mums arī ikdienā ar skolēniem strādājot, tā būtu jādeg par savu mācību priekšmetu!
Ekskursiju plānoja un vadīja sk. I Midrijānis, – tieši tāpēc arī tik daudz paspējām! Paldies!
I.Gruzniņa

 

[mapsmarker layer=”2″]