Barikāžu atceres pasākums

16. janvārī Talsu Kristīgajā vidusskolā norisinājās barikāžu atceres pasākums, kuru organizēja vēstures skolotāja Kristīne Neifelde. Tajā piedalījās skolēni no 5. – 12. klasei, kā arī skolas skolotāji un darbinieki.
Lai gan Latvijas skolās katru gadu atceras barikāžu laiku, ir labi atkal visiem sanākt kopā un ieklausīties stāstos par notikumiem, kuri norisinājušies Latvijas galvaspilsētā Rīgā un mainījuši Latvijas iedzīvotāju dzīvi, tāpēc pasākuma dalībnieki tika aicināti ieklausīties atmiņās, atceroties piedzīvoto barikāžu laikā, kas norisinājās 1991. gada janvārī.
Barikāžu laiks ir vēsturisks apzīmējums 1990. gada 4. maijā atjaunotās Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem, kas tika organizēti Rīgā un citās Latvijas pilsētās, lai nepieļautu PSRS karaspēka daļu iebrukšanu Rīgā. Šo informāciju par barikāžu laiku pasākuma apmeklētājiem sniedza 11. klases skolniece Sindija Sidere, īsumā pastāstot par to. Savukārt ar piedzīvoto barikāžu laikā iepazīstināja barikāžu dalībnieks un mācītājs Aivars Straume. Klātesošie tika aicināti ieklausīties barikāžu dalībnieka atmiņās un saprast, ka Latvija savu neatkarību atguva, pateicoties Dieva žēlastībai un Viņa varenībai.
Ar muzikāliem priekšnesumiem pasākuma dalībniekus priecēja arī Talsu Kristīgās vidusskolas pūtēju orķestris, kuru vada Jānis Smilga, un jauniešu jauktais koris diriģentes Lidijas Ēces vadībā, kas aicināja cilvēkus dziedāt līdzi patriotiskām un visiem labi zināmām dziesmām.
Barikāžu atceres pasākuma noslēgumā visi klātesošie tika aicināti vienoties mācītāja A. Straumes vadītajā kopīgajā lūgšanā par mūsu valsti un tās nākotni.

Sindija Sidere